میکروبلیدینگ تخصصی در مرکز زیبایی طـــنین

در واقع میکروبلیدینگ به نوعی آرایش دائم گفته می شود که با تاتو فرق می کند. با انجام میکروبلیدینگ ابروی بسیار تمیز، زیبا و بدون کوچکترین تغییری خواهید داشت. استفاده از این روش برای افرادی توصیه می شود که در درجه اول به دنبال ابروهای پر و مرتبی هستند و می خواهند جاهای خالی در بین ابروهایشان پر شود. البته انجام این کار برای افرادی که قصد ایجاد خم کوچکی در ابروی خود دارند، امکان پذیر است.

میکروبیلدینگ چیست؟

در واقع میکروبلیدینگ به نوعی آرایش دائم گفته می شود که با تاتو فرق می کند. اگر از روش میکروبلیدینگ استفاده کنید، می توانید ابروهای پر تر و طبیعی تری هم داشته باشید. برای عملی کردن این روش، یک متخصص در این زمینه، سوزن بسیار ریزی را در زیر اولین لایه پوست فرد فرو می کند و هاشورهای طبیعی که به شکل موی ابرو هستند را به وجود می آورند.

با انجام میکروبلیدینگ ابروی بسیار تمیز، زیبا و بدون کوچکترین تغییری خواهید داشت. البته باید بدانید این روش نیمه دائمی محسوب می شود و معمولا بین ۶ تا ۳۶ ماه امکان دوام آن وجود دارد. بعد از انجام میکروبلیدینگ نیاز است هر ۴ تا ۸ هفته برای ترمیم به متخصص این کار مراجعه کرد و به مرور زمان این زمان مراجعه ۶ ماه تا ۱۲ ماه یکبار می باشد.

استفاده از این روش برای افرادی توصیه می شود که در درجه اول به دنبال ابروهای پر و مرتبی هستند و می خواهند جاهای خالی در بین ابروهایشان پر شود. البته انجام این کار برای افرادی که قصد ایجاد خم کوچکی در ابروی خود دارند، امکان پذیر است. در مقابل بعضی از افراد هم با پوست های خواص و شرایط پزشکی خاص هستند که قبل از انجام میکروبلیدینگ مشورت آن ها با پزشک متخصص پوست و مو ضروری است.

دقت کنید که افراد با پوست چرب، اگزما، جوش های بدخیم، باردار و … باید از انجام این کار خودداری کنند. زیرا به دلیل حساس بودن پوست شان، احتمال خون ریزی وجود دارد و باعث عدم رنگ گرفتن ابرویشان خواهد شد و نتیجه خوبی به همراه نخواهد داشت.

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن چه تفاوت هایی با هم دارند؟

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن دو تا از روش های هاشور ابرو به حساب می آیند که در فاکتورهای مختلفی با هم متفاوت هستند. این فاکتورها عبارتند از:

ابزار مورد استفاده: میکروبلیدینگ با استفاده از دست و قلم بلید که ابزاری غیر الکتریکی و فاقد موتور است، صورت می گیرد.

  • میکروبلیدینگ

که این قلم بلید سوزن های یک بار مصرف در مدل های فلت یا اسلپ دارد که برای انجام آن نیاز است با استفاده از فشار دست، سوزن بر روی پوست حرکت داده شود و طراحی انجام گیرد. در مقابل در روش میکروپیگمنتیشن، از دستگاه و قلمی دیجیتال که موتور با قابلیت تنظیم دور دارد، استفاده می کنند.

میزان طبیعی شدن ابروها بعد از اتمام کار: یکی دیگر از تفاوت های میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن این است که در روش اول، رنگ به صورت خط به خط که به تار موهای ابرو شبیه است و در جهت موافق با آن به صورت ریز و درشت طراحی می شود. در صورتی که در روش دوم تمام قابل ابرو را با استفاده از جوهر پر می کنند. البته روش اول(میکروبلیدینگ) با جلوه ای طبیعی تر از ابروها روبرو خواهید شد.

میزان نفوذ رنگ در غشای پوست: میزان نفوذ رنگی که در میکروبیلدینگ استفاده می شود تا نیمه غشای پوست است و بسیار کم عمق است. به همین دلیل به آن روش نیمه دائمی گفته می شود. اما در مقابل در روش میکروپیگمنتیشن رنگ تا لایه های عمیق پوست نفوذ دارد که باعث ماندگاری بالای آن حتی تا ۵ سال هم می شود.

دوره بهبودی و هزینه: دوره بهبودی میکروبلیدینگ کوتاه تر از میکروپیگمنتیشن است و همچنین از دوام و هزینه پایین تری هم برخوردار است. به همین دلیل روشی کمتر تهاجمی برای طراحی ابرو محسوب می شود.

مدت ماندگاری: از آنجایی که تزریق در روش میکروپیگمنتیشن عمیق تر از میکروبلیدینگ است، باعث می شود ماندگاری بالاتری هم نسبت به آن داشته باشد.

آیا میدانید انجام میکروبلیدینگ در چه مواقعی غیر ممکن است؟

افراد باردار باید از انجام میکروبلیدینگ خودداری کنند.

زمانی که از داروهای بی حسی استفاده میکنید، از انجام میکروبلیدینگ بپرهیزید.

انجام میکروبلیدینگ زمان شیردهی غیر ممکن است.

اگر آفتاب سوختگی دارید، از این روش دوری کنید.

برای افرادی که به بیماری صرع و اختلالات ایمنی بدن دچار هستند، انجام این روش ممنوع می باشد.

افرادی دارای بیماری پوستی سمت این روش نباید بروند، چون برایشان مضر است.

سالن زیبایی طـنین

با توجه به توضیحاتی که در بالا ذکر شده، نتیجه می گیریم میکروبلیدینگ از جمله روش هایی می باشد که برای انجام آن مراجعه به متخصص با تجربه در این زمینه نیاز دارد، در غیر این صورت ممکن است به نتیجه دلخواه دست پیدا نکنید. پس این نکاتی که ذکر شده را جدی گرفته و همیشه به یاد داشته باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد میکروبیلدینگ و انجام مشاوره ی رایگان به سالن زیبایی طنین  مراجعه نمایید.