مدل‌های مختلف چشم را چگونه آرایش کنیم؟ (آموزش گریم 4 فرم چشم)

آنچه در ایمن مقاله خواهید خواند؟

آرایش چشم، یکی از زیبا ترین قسمت های آرایش صورت است. در این میان آرایش چشم عربی سبکی از آرایش چشم است، که می تواند چشم های شما را بسیار زیبا و فریبنده کند. همه ما مدل های آرایش چشم عربی را دیده ایم. خط چشم هایی بلند و پهن با رنگ های غلیظ یا مشکی و تیره از ویژگی های آرایش خلیجی چشم است.

در آرایش به سبک عربی یا همان خلیجی تاکید بیشتر بر روی چشم ها و ابرو است. به این دلیل که در کشور‌های عربی حاشیه خلیج فارس، زنان به وسیله روبند صورت خود را پنهان می کنند و تنها چیزی که از صورتشان مشخص است، چشم ها است. در ارایش چشم عربی ساده می توان از انواع رنگ های مختلف و زیبا برای دلفریب کردن چشم ها استفاده کرد، ولی هیچ وقت خط چشم ‌های بلند و پهن را نمی توان از آن حذف کرد.

همچنین ارایش چشم عربی دارای انواع مدل های مختلف است که می توان بر اساس سلیقه شخصی و فرم چشم ها و رنگ چشم ها بهترین آن ها را انتخاب کرد و چشمانی افسونگر داشت. میکاپ عربی چشم بیشتر برای مهمانی ها و مجالس مناسب است؛ به این معنی که یک نوع آرایش روزمره نیست.

در این مطلب با انواع مدل های ارایش چشم عربی جدید آشنا می شوید و یاد می گیرید که چطور می توان انواع مختلف مدل آرایش چشم عربی را خودتان به راحتی در منزل انجام دهید. پس تا پایان این مقاله با ما باشید.

ویژگی های خاص آرایش چشم عربی

ویژگی هایی که می توانید در یک آرایش چشم عربی زیبا ببینید، این موارد هستند:

– در مدل ارایش چشم عربی روی پر رنگ بودن خط چشم ها و غلیظ بودن رنگ ها تاکید می شود.

– در این نوع از آرایش چشم، معمولا از رنگ های دودی، قهوه ای، خاکستری و سایر رنگ های مشابه که عمدتا تیره هستند به عنوان رنگ اصلی سایه

عربی چشم استفاده می شود.

– در مدل سایه چشم عربی جدید همیشه مژه های بلند و اغراق شده را خواهید دید. این مژه ها با کمک مژه مصنوعی، فر مژه و ریمل به این شکل در می آیند.

مژه های بلند در آرایش چشم عربی

– برای بزرگ تر نشان دادن چشم ها سایه چشم را به سمت بیرون و بالا می کشند. سایه پایین چشم هم از کنار خط مژه پایینی زده می شود و به سمت بالا محو می شود.

– در مدل آرایش چشم خلیجی جدید و عربی برای چشم ها معمولا از دو رنگ سایه استفاده می کنند. یک رنگ تیره و یک رنگ روشن تر. رنگ تیره سایه همان طور که در بالا گفتیم معمولا یکی از این رنگ هاست: رنگ مشکی، خاکستری تیره یا قهوه ای تیره. رنگ روشن تر هم به گونه ای انتخاب می شود که تون رنگی اش به سایه تیره رنگ، نزدیک باشد و با آن همخوانی داشته باشد. البته توجه داشته باشید که رنگ دوم سایه، رنگ غالب و اصلی سایه چشم عربی است.

– برخی اوقات در سایه چشم عربی از رنگ سوم هم کمک می گیرند. تناژ این رنگ سوم به رنگ های دیگر سایه نزدیک است، ولی درجه آن بسیار روشن تر از آن دو رنگ دیگر است. برای مثال این رنگ سوم می تواند نقره ای، طلایی و امثال این رنگ ها باشد. کاربرد این سایه برای هایلایت کردن و برجسته کردن استخوان زیر ابرو و همچنین نواحی داخلی گوشه چشم است.

آرایش خلیجی مدل سایه چشم عربی

– در این مدل آرایش، چشم ها باید به وسیله تکنیک های میکاپ و گریم، درشت تر و گیرا تر به نظر برسند.

– در مدل آرایش چشم عربی روی هر دو قسمت بالا و پایین چشم، خط چشم پررنگ و تیره ای طراحی می شود.

– در این مدل سایه چشم باید رنگ ها در یک دیگر محو شوند و این گونه است که طرح اصلی، خودش را نشان خواهد داد. محو شدن سایه ها باید به نحوی انجام شود که هیچ مرز مشخصی بین سایه تیره و سایه متوسط دیده نشود.

خط چشم خلیجی و آرایش چشم عربی برای چه افرادی مناسب است؟

آرایش چشم ها به سبک خلیجی بیش تر مناسب افرادی است که چشم های بزرگ و درشتی دارند یا پشت پلک های این افراد فضای بیشتری برای مانور دادن داشته باشد، اما اگر چشم های ریزی دارید و می خواهید که از میکاپ چشم عربی برای زیباتر شدن چشم های خود استفاده کنید، راه حل خوبی برای شما وجود دارد.

کافی است تا یک لنز چشمی با رنگ روشن در چشم خود استفاده کنید. با این روش چشم های شما درشت تر به نظر می رسند و می توان بر روی آن ها این سبک آرایش عربی را پیاده کرد.

مدل سایه چشم عربی مرحله به مرحله

آموزش آرایش عربی چشم در 7 مرحله

اگر علاقه دارید خودتان به راحتی بتوانید آرایش چشم عربی را بر روی چشمانتان اجرا کنید، فقط کافی است تا مراحل آموزش میکاپ عربی را انجام دهید، تا در نهایت یک سایه چشم زیبا به سبک عربی داشته باشید.

1. از کانسیلر استفاده کنید

اول به کمک کانسیلر هر گونه جای زخم و جوش و لک ها را باید بپوشانید تا نتیجه آرایش شما یک دست و بدون نقص به نظر برسد. علاوه بر این هاله های تیره اطراف چشم را نیز کانسیلر بزنید تا مشخص نباشند.

2. پرایمر بزنید

با استفاده از پرایمر می توانید ماندگاری نهایی آرایش چشم خود را افزایش دهید. همچنین با زدن پرایمر، پلک شما برای آرایش چشم عربی صاف و بدون نقص می شود.

3. آموزش سایه چشم عربی

رنگ سایه ای را که به عنوان پایه انتخاب کرده اید، به صورت دنباله دار بر روی پلک بالایی بکشید و آن را روی پلک به خوبی پخش کنید.

4. استفاده از سایه چشم تیره

در این مرحله باید یک رنگ تیره تر را بر روی رنگ قبلی به همان صورت دنباله دار بزنید، منتها این رنگ سایه باید از رنگ قبلی کمی پایین تر زده شود و کل آن ناحیه قبلی را نپوشاند. اگر علاقه داشتید می توانید این مرحله را باز هم تکرار کنید تا به میزان غلظت، رنگ دلخواه خود برسید.

رنگ سایه در آرایش

5. چشم ها را پاپ کنید

پاپ کردن چشم ها در آرایش چشم غلیظ عربی به این معنی است که با زدن سایه های رنگ روشن کاری کنیم که چشم ها درشت تر به نظر بیایند. برای این کار سایه نقره ای یا طلایی را زیر استخوان ابرو و گوشه داخلی چشم بزنید تا چشمان شما درشت تر از حالت طبیعی به نظر بیایند.

6. آموزش خط چشم عربی

مهم ترین مرحله آرایش چشم به سبک عربی کشیدن خط چشم است. در این مرحله از آموزش خط چشم خلیجی باید یک خط چشم بلند و کشیده به شکل بادام بر روی پلک خود بکشید تا افسونگری چشمانتان را دوچندان کنید. می توانید این خط چشم را با رنگ تیره مرحله قبل محو کنید تا طبیعی تر به نظر بیاید.

7. ریمل بزنید

همان طور که گفتیم مژه ها نقش بسیار مهمی در آرایش چشم به این سبک دارند. پس در مرحله آخر از آرایش چشم خود باید به مقدار زیاد ریمل بزنید یا از مژه های مصنوعی استفاده کنید.

به همین راحتی آرایش چشم عربی را می توانید به صورت مرحله به مرحله خودتان در منزل انجام دهید. علاوه بر 7 مرحله بالا، می توانید با مشاهده ویدیوی زیر کاملا نحوه اجرای آرایش چشم عربی را بیاموزید.

نکات طلایی آرایش چشم عربی

در این بخش به نکات مهم دیگری برای تکمیل آرایش عربی به زیباترین شکل ممکن، اشاره می کنیم:

  • آرایش لب ها هم در سبک آرایش عربی بسیار مهم هستند. با زدن یک رژ لب غلیظ هماهنگ با آرایش چشم عربی می توانید گیرایی چشمانتان را بیشتر به رخ بکشید. بهتر است پس از اتمام کارتان بر روی لب ها برق لب بزنید.
  • چشمان دودی جزو جدا نشدنی آرایش عربی هستند. رنگ های سبز و دودی بسیار در این سبک آرایش پر کاربرد اند.
  • اگر چشم های شما قهوه ای رنگ است، می توانید با یک آرایش دودی سیاه آن ها را فریبنده کنید. رنگ سایه سبز هم برای خانم هایی که رنگ چشم هایشان تیره است، مناسب است.
  • در این سبک آرایش هیچ وقت خط چشم را دست کم نگیرید. خط چشم گربه ای هم برای برجسته تر و بزرگ تر کردن چشم ها بسیار کمک کننده است.
  • از مژه ها غافل نشوید. آن ها را چندین بار ریمل بزنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

 

سخن پایانی

همان طور که می دانید آرایش چشم عربی یکی از سبک های آرایش چشم بسیار زیبا و پر طرفدار است. در این مطلب خواندید که این سبک آرایش مناسب کدام نوع چشم است، با انواع تن های رنگی که در این سبک آرایش برای دلفریب کردن چشم ها استفاده می شود آشنا شدید و مرحله به مرحله و با یک ویدیوی آموزشی آن را آموختید تا بتوانید به راحتی خودتان در منزل آرایش چشم عربی را انجام دهید. اگر این مطلب برایتان مفید بود، خوشحال می شویم در بخش پایین به ما امتیاز دهید.

سوالات متداول درمورد آرایش چشم عربی

در این بخش به متداول ترین سوالات در رابطه با موضوع آموزش آرایش چشم خلیجی پاسخ خواهیم داد.


چطور آرایش چشم عربی داشته باشیم؟

آرایش چشم ها به این نحو چندان کار دشواری نیست، فقط کافی است تا مراحل انجام آن را بدانید و چندین بار آن را تمرین کنید. ما در این مقاله آموزش آرایش عربی برای چشم را به صورت گام به گام برای شما آورده ایم.

آرایش چشم عربی چگونه است؟

این نوع آرایش چشم عمدتا غلیظ و پررنگ است ولی مدل های ساده تر آن از تن های رنگی سبک تری استفاده می کنند.

چرا در آرایش چشم عربی از خط چشم های تیره استفاده می شود؟

در این سبک از آرایش تاکید بر درشت کردن چشم ها است. به همین علت معمولا از خط چشم های تیره و پر رنگ در این سبک آرایش، زیاد استفاده می شود.

چرا سبک آرایش چشم عربی به این نحو است؟

در کشور های ناحیه خلیج فارس به دلیل این که زنان از روبند استفاده می کنند و تنها ناحیه ای که معمولا از صورت شان مشخص است، چشم هاست، سعی می کنند تا بیشتر تمرکز آرایش را بر روی این ناحیه بگذارند و چشمانشان را دلفریب، زیبا و افسونگر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای داشتن پوستی شفاف چه بخوریم؟

  برای کامل شدن ویتامین روی بدن خود غذاهایی مانند صدف دریایی و جگر گوساله مناسب است، این غذاها حاوی روی قابل جذب برای بدن هستند. جوانه گندم یا نان کامل حاوی مقادیر اندکی روی هستند که جذب آنها توسط بدن به سختی انجام می شود. گیاهخواران می توانند از مکمل های روی استفاده کنند. تغذیه بهترین

مدل‌های مختلف چشم را چگونه آرایش کنیم؟ (آموزش گریم 4 فرم چشم)

آرایش چشم، یکی از زیبا ترین قسمت های آرایش صورت است. در این میان آرایش چشم عربی سبکی از آرایش چشم است، که می تواند چشم های شما را بسیار زیبا و فریبنده کند. همه ما مدل های آرایش چشم عربی را دیده ایم. خط چشم هایی بلند و پهن با رنگ های غلیظ یا مشکی

نکات و رازهای جادویی زیبایی پوست صورت

از آنجایی که پوست صورت یکی از قسمتهای بدن است که همیشه در معرض هوای گرم و سرد و یا نور آفتاب قرار دارد و بسیار لطیف و آسیب پذیر می باشد، توجه به سلامت و بهداشت آن نیز بسیار مهم است. برای آنکه به این مهم دست پیدا کنید و پوست سالم و شاداب