اپلاسیون در مرکز زیبایی طـــنین

اپیلاسیون یعنی برداشتن موهای اضافی روی پوست که با روش ها و لوازم مختلف انجام می شود.

اپیلاسیون به وسیله وکس و موم بصورتی که مقدار زیادی از موهای اضافی بصورت یکدفعه از روی پوست برداشته می شود و با این روش رشد موهای زائد به مدت 2 تا 8 هفته کاهش می یابد.

بهترین روش اپیلاسیون چیست؟

تراشیدن و یا برداشتن مو به وسیله تیغ یا کرم مو بر نیز روش دیگری از اپیلاسیون است است که به صورت سطحی است نه از ریشه بنابراین در عرض چند روز می‌توان مو را در سطح  پوست دید.

بعد از تراشیدن و یا برداشتن مو به وسیله تیغ یا کرم مو بر نوک موی رشد کرده پس از شیو دقیقا ته مو در زمان اصلاح است، درنتیجه مو های جدید به مراتب خشن‌تر و زبرتر هستند. این در حالی است که اغلب مناطقی که مو های آن با اپیلاسیون بوسیله موم و وکس برداشته شده موهای به مراتب نرم تری دارند .

اپیلاسیون بوسیله اپیلیدی نیز انجام می شود. استفاده از دستگاه اپیلیدی به مراتب از تیغ یا کرم مو بر بهتر است ولی کاهش رشد موها در اپیلاسیون با موم و وکس بهتر و بیشتر است.

اپیلاسیون با لیزر هم وجود دارد که بسته به نوع جنس مو می باشد مثلا لیزر روی موهای روشن و سفید و نرم بی تاثیر است. برای استفاده از روش لیزر باید موها زمخت و سیاه باشد بنابراین این روش برای همه افراد مناسب نیست.

بهترین روش اپیلاسیون استفاده از وکس و موم می باشد البته انتخاب بهترین مارک وکس و موم و مهارت اپیلاسیون کار هم مهم است.

اپیلاسیون چه مزایایی دارد؟

لطیف شدن بافت پوست: یکی از فواید اپلاسیون لطیف شدن پوست است چرا که با خشک شدن موم روی پوست سلول‌های مرده به آن می‌چسبند و با کندن آن،این سلول ها از پوست جدا شده که موجب لطیف شدن پوست می‌شود.

عدم ایجاد حساسیت و خارش: اپیلاسیون با موم به علت میزان محدود مواد شیمیایی از معدود روش‌هایی است که به ندرت باعث ایجاد حساسیت‌های پوستی می‌شود.

بدون بریدگی و زخم: در هنگام انجام اپیلاسیون از هیچ نوع وسیله‌ایی مانند تیغ استفاده نمی‌شود به همین دلیل هیچگونه زخم یا بریدگی روی پوست خود مشاهده نخواهید کرد.

پوستی صاف و بدون مو: داشتن پوستی کاملا صاف و بدون مو آرزوی همه است. اپیلاسیون این قدرت را دارد تا تمام موها را از بدن جدا کند و کوچکترین یا نازک‌ترین مویی را باقی نگذارد. در حالی که سایر روش‌های معمولا موهای کوچک یا نازک دست نخورده باقی می‌مانند و پوست شما آن‌طور که می‌خواهید صاف و بدون مو نخواهد شد.

کاهش سرعت رشد موهای زائد: بزرگ‌ترین فایده اپیلاسیون با موم گرم را در این می‌دانند که پس از استفاده از این روش، سرعت رشد موهای زائد به شدت کم می‌شود. دلیل آن هم این است که در این شیوه، موهای زائد از ریشه خارج می‌شوند. در نتیجه رشد موها با سرعت بسیار کمتری آغاز خواهد شد و شما به مدت حداقل ۳ تا ۴ هفته هیچ رشدی را مشاهده نخواهید

خواص بهترین مارک موم اپیلاسیون بدن و صورت

برای اپیلاسیون قسمت های مختلف بدن مهمترن نکته توجه به حساسیت آن قسمت می باشد.

انواع موم اپیلاسیون زوم آپ بصورت موم اپیلاسیون خشابی، موم اپیلاسیون تخت، موم اپیلاسیون سطلی، موم اپیلاسیون سکه ای، موم اپیلاسیون گرانولی درانواع مختلف برای پوست های حساس، چرب و خشک و دارای ویژگی زیر می باشد:

خاصیت لایه برداری پوست، از بین بردن جوش های سرسیاه پوست دارد.

حاوی کربواکتیو است که به راحتی پوست را چربی زدایی می کند.

غنی از رزین و موم طبیعی است که موجب آرام بخشی پوست می شود.

حاوی روغن گیاهی آرگان و زیتون است که باعث شادابی و نرمی پوست می شود.

بخاطر داشتن مواد اولیه مناسب، التهاب و قرمزی پوست و درد را کاهش می دهد.